12 důvodů, proč (ne)kupovat Asics Gel-Lyte MT

K dostání od 2500 Kč v eshopu →

K dostání od 2500 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 58 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DESET důvodů, proč KUPOVAT Asics Gel-Lyte MT

 • Tenisky v sobě spojují to nejlepší z Gel-Lyte V, Gel-Lyte III a Gel Respetor, předchozích modelů značky Asics. Vše tak, aby mohly plnit funkci zimních tenisek.
 • Recenzenty okouzlil unikátní a stylový vzhled obuvi. Jeden uživatel na amazonu uvádí, že jsou to jedny z nejlépe vypadajících bot, co kdy viděl.Podle jiného jsou teniskovou variací na Timberlandy.
 • Jeden kupující napsal, že je mu 47 let a tato obuv je pro něj skvělým kompromisem mezi tím, jak vypadat trendy a přitom ne jako „zastydlý puberťák“.
 • Tenisky se vyznačují dobrou konstrukcí a excelentními materiály, udává většina hodnotitelů.
 • Majitelé Asics Gel-Lyte MT ohledně své obuvi slýchávají komplimenty.Jeden z nich zmiňuje, že kam přijde, tam mu lidé zírají na nohy.
 • Několik lidí poznamenalo, že sneakers naživo udělají ještě větší dojem než na obrázcích.
 • Boty poskytují dobrou podporu nožní klenbě i kotníku, oceňují jejich vlastníci.
 • Kupující mají na výběr z několika barevných variant.
 • Recenzent na stránkách Offspring.co.uk oceňuje, že se v oblasti kolem kotníku nachází ještě druhá vrstva připomínající ponožky. Ta napomáhá snadnějšímu obouvání i zouvání a navíc brání vzniku bolestivých odřenin.
 • Tenisky jsou ideální obuví do chladných zimních měsíců, uvádí pár lidí.

K dostání od 2500 Kč v eshopu →

DVA důvody, proč NEKUPOVAT Asics Gel-Lyte MT

 • Velikost neodpovídá, tenisky jsou příliš těsné. Většině recenzentů padnou tenisky ve velikosti o půl až jedno číslo větší (v US číslování) než běžně obouvají.
 • Jeden kritik by uvítal bohatší polstrování v oblasti paty.

K dostání od 2500 Kč v eshopu →

Shrnutí

Tenisky Asics Gel-Lyte MT si berou inspiraci rovnou ze tří úspěšných modelů značky Asics. Uživatelé si je oblíbili pro jejich okouzlující a výrazný design, špičkovou kvalitu i podporu, kterou poskytují klenbě a kotníku. Na druhou stranu ale upozorňují na nesedící číslování. Většina jich musela zvolit pár ve velikosti o půl až celé číslo větší (v US číslování).

Jestliže toužíte po stylových teniskách poutajících pozornost, záleží vám na pohodlnosti nebo potřebujete odolné boty na zimu, tyto tenisky si jistě najdou své místo ve vašem botníku. Pokud však sháníte letní boty nebo máte rádi minimalistickou obuv se zajímavou historií, Asics Gel-Lyte MT vám nemusí vyhovovat.

[wp-review]

K dostání od 2500 Kč v eshopu →

Příběh bot Asics Gel-Lyte MT

Společnost Onitsuka vznikla v roce 1949 a nesla jméno po svém zakladateli. Téměř výhradně se věnovala výrobě basketbalové obuvi. Postupně ale svou nabídku rozšířila a její úspěch rostl. K první změně jména na Onitsuka Tiger došlo v 60. letech, pod dnešním názvem značka Asics vystupuje od roku 1977.

Asics je zkratkou latinského přísloví „Anima Sana in Corpore Sano“ neboli „Ve zdravém těle zdravý duch“. Onitsukovou hlavní myšlenkou totiž bylo, že klíčem ke zdravému tělu i mysli je pohyb a sport. A značka Asics si tuto filozofii uchovává dodnes.

V roce 1987 debutovaly tenisky Gel-Lyte. Tato původně běžecká obuv se vyznačovala použitím inovativní technologie – systému gelových vložek v mezipodešvi. Tato technologie běžcům zajišťuje odpružení při dopadu, přispívá ke snižování úrazů a dokonce údajně ubírá pár sekund z celkového běžeckého času.

O tři roky později, tedy v roce 1990, Asics představil dnes již ikonické Gel-Lyte III. Tyto tenisky využívaly výše popsanou GEL technologii zaručující vysoké pohodlí. Zároveň díky svému stylovému vzhledu představovaly ideální kompromis mezi čistě atletickou a módní obuví.

Značka Asics se k legendární siluetě Gel-Lyte III ráda vrací, příkladem je i model Gel-Lyte MT určený pro zimní měsíce. Ten využívá i prvky dalších modelů značky. Z Gel-Lyte V převzal neoprenové „ponožky“ v oblasti kotníku, z Gel Respetor zase klip na patě. Vše je spojeno do jednoho celku tak, aby byl výsledný model stylový a funkční zároveň.

K dostání od 2500 Kč v eshopu →

Styl

Vzhled tenisek Asics Gel-Lyte MT si zapamatujete. Můžete k nim obléct džínsy i sportovní tepláky. V zimě vypadají dobře se zateplenými kalhoty.

Tenisky jsou na českém trhu dostupné v několika barevných kombinacích. Jejich design se vyznačuje řadou detailů. Značka Asics je na svůj model náležitě pyšná, její název najdete na patě, podrážce, jazyku i boku bot.  Na boku je i nápis „Gel Lyte“, na patě už je poté uvedeno jen slovo „Gel“, které odkazuje na použitou technologii. Zmínku si zaslouží i zesílený semišový svršek s dobrou izolací. Model Gel-Lyte MT je proto skvělou volbou pro ty, kteří se nošení tenisek nechtějí vzdát ani v zimě.

K dostání od 2500 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

Předností tenisek jsou zejména gelové vložky na silikonové bází. Ty jsou umístěné na těch nejvíc namáhaných místech podrážky tak, aby zajistily co nejlepší absorpci nárazů. Komfort zaručuje i polstrovaný a konstrukčně zajímavě řešený jazyk. Tenisky vám pevně obepnou chodidla a poskytují dobrou podporu kotníku i podélné a příčné nožní klenbě. Vaše nohy se tak v Asics Gel-Lyte MT budou cítit příjemně i při celodenním nošení, běhu nebo při delších túrách.

Číslování ale nesedí, silueta tenisek je poměrně úzká. Pokud máte užší nohu, doporučujeme vám zvolit boty ve velikosti o půl čísla větší. V ostatních případech se nebojte sáhnout po páru větším o celé jedno číslo (v US číslování). 

K dostání od 2500 Kč v eshopu →

Podobné sneakers od značky Asics

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají pod značku Asics. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Asics Gel Lyte III

Tenisky Asics Gel Lyte III snoubí velmi zajímavý vzhled s maximálním zaměřením na výkon, vzhledem k tomu, že vznikly jako čistě běžecké boty. Lidé si na nich cení především pohodlí, ikonický vzhled, a univerzálnost využití, jak z hlediska estetického, tak i funkčního. Kritika naopak míří na užší siluetu, či nepraktičnost děleného jazyka.

Gel Lyte III nabízejí zajímavou kombinaci funkčnosti a vzhledu, která uspokojí nejednoho zákazníka. Pokud hledáte designově zvláštní botu, kterou nebudou mít všichni okolo, a zároveň botu, ve které se nebudete bát občas popoběhnout, pak jsou přesně pro vás. Je však nutno dodat, že jak v lifestylové obuvi, tak i v běžeckém segmentu už dnes najdete propracovanější kousky. Silné propojení obou světů je však u Asics Gel Lyte jedinečné a pro mnoho lidí přitažlivé.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Asics Gel Lyte V

Tenisky Asics Gel Lyte V patřily v 90. letech k nejlepším běžeckým botám této značky. Lidé je nyní stále milují pro jejich zajímavý a stále jednoduchý design, neotřelé barevné kombinace a vysoké podrážky s gelovou technologií. Někteří však nejsou spokojeni s číslováním bot, tenisky se jim zdají příliš úzké nebo kritizují kvalitu provedení.

Pokud fandíte botám s nápaditým vzhledem, oslovilo vás gelové tlumení a netoužíte po „profláklých“ značkách, pak jsou pro vás Asics Gel Lyte V jako dělané. Jestliže vlastníte široké chodidlo nebo hledáte boty v nižší cenové kategorii, raději hledejte dál.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Asics Gel Kayano Trainer Knit

Tenisky Asics Gel Kayano Trainer Knit představují oblíbený model v novém kabátě nebo spíše v novém svršku. Uživatelé si je oblíbili především pro netradiční a chytlavý vzhled, lehkost i špičkový materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Mírná kritika však třeba směřovala k neodpovídajícím barvám na fotografiích.

Pokud svým obutím rádi poutáte pozornost, záleží vám na kvalitě nebo sháníte prodyšné boty do horkého léta, které ale můžete obout i v chladnějších měsících, těchto tenisek se nebudete moct nabažit. Pokud od svých bot ale vyžadujete perfektní trakci nebo nechcete překonávat počáteční období se sníženým komfortem, Asics Gel Kayano Trainer Knit spíše nebudou tou pravou obuví pro vás.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6][7][8]
 3. Jiné zdroje [1][2][3]
Ohodnoťně tento článek

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář