15 důvodů, proč (ne)kupovat Asics Gel Lyte V

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 138 uživatelských recenzí, 8 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DESET důvodů, proč KUPOVAT Asics Gel Lyte V

 • Lidé boty milují pro jejich jednoduchý a zajímavý design, který podle nich ladí s naprostou většinou oblečení.
 • Jeden milovník sneakers uvádí, že ačkoliv už vyzkoušel celou řadu různých tenisek, a to nejen značky Asics, tento model je podle něj nejkvalitnější a nejpovedenější.
 • Boty jsou praktické a vydrží dlouho čisté, líbí se několika majitelům.
 • Někteří ze zákazníků oceňují zajímavé barevné kombinace, v nichž jsou boty nabízeny.
 • Lidé si u těchto bot často chválí, že poměr cena/výkon je zde naprosto odpovídající.
 • Tenisky jsou velmi lehké a pohodlné. Řada lidí to přisuzuje gelovému tlumení v podrážce.
 • Autor této recenze oceňuje, že jsou boty „vegan friendly“, protože použitá kůže i semiš jsou umělé.
 • Mnoho zákazníků uvádí, že boty perfektně obepínají a drží nohu na svém místě. Chválí si především „ponožkový“ typ nazouvání, kdy bota nemá oddělený jazyk, ale je spojený s ostatními částmi tenisek.
 • Několik kupujících oceňuje, že v krabici s botami našli jedno balení tkaniček navíc a mohou si tak vybrat mezi dvěma různými variantami.
 • Tenisky se dají nosit i bez ponožek a stále jsou na nohou velmi příjemné, pochvaluje si autor této videorecenze.

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

PĚT důvodů, proč NEKUPOVAT Asics Gel Lyte V

 • Boty byly některým lidem malé. Kupující proto radí zvolit raději o půl čísla větší botu, než obvykle kupujete.
 • Několik zákazníků uvádí, že boty nejsou úplně pohodlné, pokud je mají obuté déle než 6 hodin.
 • Jednomu majiteli se nelíbí, jak tenisky vypadají ve skutečnosti a má pocit, že na obrázku vypadají daleko lépe.
 • Boty mají úzký design a nehodí se tak pro lidi s širokými nohami, tvrdí několik uživatelů v recenzích.
 • Autor této videorecenze ukazuje, že na podrážce boty se prolínají dvě různé barvy, ale jejich přechod není plynulý, nýbrž spíš kostrbatý a navíc na každé botě jiný.

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

Shrnutí

Tenisky Asics Gel Lyte V patřily v 90. letech k nejlepším běžeckým botám této značky. Lidé je nyní stále milují pro jejich zajímavý a stále jednoduchý design, neotřelé barevné kombinace a vysoké podrážky s gelovou technologií. Někteří však nejsou spokojeni s číslováním bot, tenisky se jim zdají příliš úzké nebo kritizují kvalitu provedení.

Pokud fandíte botám s nápaditým vzhledem, oslovilo vás gelové tlumení a netoužíte po „profláklých“ značkách, pak jsou pro vás Asics Gel Lyte V jako dělané. Jestliže vlastníte široké chodidlo nebo hledáte boty v nižší cenové kategorii, raději hledejte dál.

[wp-review]

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

Příběh bot Asics Gel Lyte V

Historie značky Asics sahá až do roku 1949, kdy ji ještě pod názvem Onitsuka Tiger v Japonsku založil Kihachiro Onitsuka. Své současné jméno značka dostala až v roce 1977, kde se přejmenovala na Asics. Jedná se o zkratku latinských slov „anima sana in corpore sano“, což by se dalo přeložit jako „zdravá duše ve zdravém těle“ a tato slova jsou dodnes ukotvena ve filozofii značky.

Tenisky Gel Lyte V byly světu představeny v roce 1993, kdy navazovaly na své slavné předchůdce Gel Lyte III. Zajímavostí je, že nikdy nevznikla verze Gel Lyte IV, protože číslo čtyři je v Japonsku považováno za nešťastné.

Boty ohromily svět běžecké obuvi stylovým designem a jazykem upevněným k ostatním částem boty okolo kotníku, což bylo na počátku devadesátých let považováno za velký technologický pokrok. Stejně tak zaujalo i gelové tlumení v části podrážky a není divu, že se znovuuvedení bot v roce 2013 setkalo s velkým úspěchem. Tehdy byla teniska představena v bílo-fialovo-šedé variantě. Následovala pak celá řada dalších barevných verzí stvořených v nejrůznějších kolaboracích. Vznikla také verze určená na zimu jménem Asics Gel-Lyte MT.

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

Styl

Boty mají jednoduchý design a vynikají zajímavými barevnými kombinacemi. Jejich svrchní část tvoří kombinace syntetického semiše, neoprenu a kůže, která zajišťuje dostatečnou prodyšnost i pevnost. Na zadní straně boty, na podrážce a na jazyku najdeme nápis Asics, na straně boty je vyobrazen celý název tenisek.

Díky široké nabídce barevných variant si můžete zvolit přesně takové tenisky, které co nejlépe doplní vaše oblíbené ležérní i sportovní outfity.

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

Použité technologie dělají z bot, i podle naprosté většiny spokojených majitelů bot, velmi pohodlné tenisky. Dostatečný komfort obstarává speciální gelové tlumení, pro které je tento model tolik známý.

Boty jsou o něco užší, a proto při výběru raději sáhněte po o půl čísla větší velikosti, než kterou běžně nosíte.

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

Podobné sneakers od značky Asics

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají pod značku Asics. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Asics Gel Lyte III

Tenisky Asics Gel Lyte III snoubí velmi zajímavý vzhled s maximálním zaměřením na výkon, vzhledem k tomu, že vznikly jako čistě běžecké boty. Lidé si na nich cení především pohodlí, ikonický vzhled, a univerzálnost využití, jak z hlediska estetického, tak i funkčního. Kritika naopak míří na užší siluetu, či nepraktičnost děleného jazyka.

Gel Lyte III nabízejí zajímavou kombinaci funkčnosti a vzhledu, která uspokojí nejednoho zákazníka. Pokud hledáte designově zvláštní botu, kterou nebudou mít všichni okolo, a zároveň botu, ve které se nebudete bát občas popoběhnout, pak jsou přesně pro vás. Je však nutno dodat, že jak v lifestylové obuvi, tak i v běžeckém segmentu už dnes najdete propracovanější kousky. Silné propojení obou světů je však u Asics Gel Lyte jedinečné a pro mnoho lidí přitažlivé.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Asics Gel Kayano Trainer Knit

Tenisky Asics Gel Kayano Trainer Knit představují oblíbený model v novém kabátě nebo spíše v novém svršku. Uživatelé si je oblíbili především pro netradiční a chytlavý vzhled, lehkost i špičkový materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Mírná kritika však třeba směřovala k neodpovídajícím barvám na fotografiích.

Pokud svým obutím rádi poutáte pozornost, záleží vám na kvalitě nebo sháníte prodyšné boty do horkého léta, které ale můžete obout i v chladnějších měsících, těchto tenisek se nebudete moct nabažit. Pokud od svých bot ale vyžadujete perfektní trakci nebo nechcete překonávat počáteční období se sníženým komfortem, Asics Gel Kayano Trainer Knit spíše nebudou tou pravou obuví pro vás.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Asics Gel-lyte MT

Tenisky Asics Gel-Lyte MT si berou inspiraci rovnou ze tří úspěšných modelů značky Asics. Uživatelé si je oblíbili pro jejich okouzlující a výrazný design, špičkovou kvalitu i podporu, kterou poskytují klenbě a kotníku. Na druhou stranu ale upozorňují na nesedící číslování. Většina jich musela zvolit pár ve velikosti o půl až celé číslo větší (v US číslování).

Jestliže toužíte po stylových teniskách poutajících pozornost, záleží vám na pohodlnosti nebo potřebujete odolné boty na zimu, tyto tenisky si jistě najdou své místo ve vašem botníku. Pokud však sháníte letní boty nebo máte rádi minimalistickou obuv se zajímavou historií, Asics Gel-Lyte MT vám nemusí vyhovovat.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6][7]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6][7][8]
 3. Jiné zdroje [1][2][3][4]
Ohodnoťně tento článek

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář